EP4CGX30CF19C6N
Mfr.Part #
EP4CGX30CF19C6N
Package / Case
324-LBGA
Description
IC FPGA 150 I/O 324FBGA
Stock
84
In Stock :
84
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
150
Supply Voltage :
1.2V
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Base Part Number :
EP4CGX30
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Surface Mount :
yes
Series :
Cyclone® IV GX
Number of LABs/CLBs :
1840
Width :
19mm
Total RAM Bits :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Clock Frequency :
472.5MHz
HTS Code :
Height Seated (Max) :
1.55mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B324
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package / Case :
324-LBGA
Number of Inputs :
150
Number of I/O :
Packaging :
Tray
Length :
19mm
JESD-609 Code :
e1
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ