EP4CGX30BF14C7
Mfr.Part #
EP4CGX30BF14C7
Package / Case
169-LBGA
Description
IC FPGA 72 I/O 169FBGA
Stock
1
In Stock :
1
Width :
14mm
Supply Voltage :
1.2V
Number of Terminations :
169
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
JESD-30 Code :
S-PBGA-B169
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.55mm
HTS Code :
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Series :
Cyclone® IV GX
Total RAM Bits :
Number of I/O :
72
Base Part Number :
EP4CGX30
Number of Outputs :
72
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
14mm
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-609 Code :
e1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Terminal Pitch :
1mm