EP4CGX110CF23I7
Mfr.Part #
EP4CGX110CF23I7
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 270 I/O 484FBGA
Height Seated (Max) :
2.4mm
Clock Frequency :
472.5MHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Length :
23mm
Width :
23mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
270
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Base Part Number :
EP4CGX110
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Package / Case :
484-BGA
Number of Terminations :
484
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
270
Supply Voltage :
1.2V
Series :
Cyclone® IV GX
Ball
JESD-609 Code :
e0
Qualification Status :
Not Qualified
Number of LABs/CLBs :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ