EMSA120250-P6RP-SZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EMSA120250-P6RP-SZ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
300mW Max
Applications :
ITE (Commercial)
Published :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
60.2 1.53m
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
2.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
12V
Series :
EMSA (30W)
Power (Watts) :
30W
Efficiency :
Level V
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
2.91Lx1.71W x 1.39 H 74.0mmx43.5mmx35.3mm