EMMA240063-P5P-IC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EMMA240063-P5P-IC
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Stock
478
In Stock :
478
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
3.17Lx1.89W x 1.71 H 80.6mmx47.9mmx43.3mm
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
15W
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
625mA
Max Output Current :
625mA
Series :
EMMA (15W)
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.287lb 130.18g
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Length :
80.518mm
Approval Agency :
CE, cURus, GS
Lead Free :
Lead Free
Input Connector :
Multi-Blade
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
43.434mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Power Dissipation :
15W
Width :
48.006mm
Number of Outputs :
1
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max
Efficiency :
Level V
Max Operating Temperature :
50°C
Region Utilized :
International
Min Operating Temperature :
0°C
Cord Length :
70.9 1.80m
Operating Temperature :
0°C~50°C