EMK107BJ474MA-T
Mfr.Part #
EMK107BJ474MA-T
Description
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603
Packing Method :
Tape, Paper
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Halogen Free :
Halogen Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
HTS Code :
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
0.47µF
Height :
800μm
Datasheets
EMK107BJ474MA-T
TAIYO YUDEN EMK107BJ474MA-T
M 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X5R ±20% 0.47muF