EMF325B7474KNHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EMF325B7474KNHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
M
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
EMF325B7474KNHT
TAIYO YUDEN EMF325B7474KNHT
M 0.47μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)