ELXM10300
Mfr.Part #
ELXM10300
Description
TERM BLOCK 10POS 3.5MM PCB
Stock
502
In Stock :
502
Pitch :
0.138 3.50mm
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Voltage :
300V
Number of Positions Per Level :
10
Positions Per Level :
10
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Torque - Screw :
0.25 Nm (2.2 Lb-In)
Current :
12A
Published :
2012
Operating Temperature :
125°C
Datasheets
ELXM10300
Introducing Wire to Board Amphenol Pcd ELXM10300 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Number of Pins:10, Operating Temperature:125°C, ELXM10300 pinout, ELXM10300 datasheet PDF, ELXM10300 amp .Beyond Wire to Board Amphenol Pcd ELXM10300 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Black Tray Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Angled Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-28 AWG ELXM