ELXM08300
Mfr.Part #
ELXM08300
Description
TERM BLOCK 8POS 3.5MM PCB
Number of Pins :
8
Pitch :
0.138 3.50mm
Current :
12A
Torque - Screw :
0.25 Nm (2.2 Lb-In)
Number of Positions Per Level :
8
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Voltage :
300V
Operating Temperature :
125°C
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Datasheets
ELXM08300
Introducing Wire to Board Amphenol Pcd ELXM08300 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Voltage:300V, Operating Temperature:125°C, Mounting Type:Through Hole, ELXM08300 pinout, ELXM08300 datasheet PDF, ELXM08300 amp .Beyond Wire to Board Amphenol Pcd ELXM08300 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Black Tray Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Angled Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-28 AWG ELXM