ELT-5KT220LB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELT-5KT220LB
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 420MA 900MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
6mm
Series :
5KT
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
10 Weeks
DC Resistance (DCR) :
900mOhm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Case/Size Code :
Inductor Application :
DC-DC Converter
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current :
190mA
Mount :
Surface Mount
Published :
Construction :
Chip
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
420mA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
22μH
Height :
1.0922mm
Terminal Shape :
Flat
JESD-609 Code :
e2
Test Frequency :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
No
Current Rating :
420mA
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±15%
Lead Free :
Lead Free
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm