ELL-CTV821M
Mfr.Part #
ELL-CTV821M
Description
FIXED IND 820UH 440MA 1.14OHM SM
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Material - Core :
Ferrite
Series :
V
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
Rated Current-Max :
0.44A
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
820μH
Operating Temperature (Max) :
105°C
JESD-609 Code :
e3
Current Rating (Amps) :
440mA
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
0.1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
1.14Ohm
Number of Functions :
1
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature (Min) :
-40°C