ELL-CTV2R0N
Mfr.Part #
ELL-CTV2R0N
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2UH 6.3A 5.6 MOHM SMD
Stock
37
In Stock :
37
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
5.6MOhm
Current Rating (Amps) :
6.3A
Shielding :
Shielded
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Test Frequency :
0.1MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Nonstandard
Series :
V
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Material - Core :
Ferrite
Surface Mount :
yes
Case/Size Code :
4747
Rated Current-Max :
6.3A
Operating Temperature (Max) :
105°C
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Inductance :
2μH
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±30%