ELL-ATP220MB
Mfr.Part #
ELL-ATP220MB
Package / Case
Nonstandard, Corner Terminals
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 38 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
38mOhm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
2.5A
Inductance :
22μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
P
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Nonstandard, Corner Terminals
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
2.2A
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm