ELL-8UV101M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELL-8UV101M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 0.82MA 160OHM SM
Stock
714
In Stock :
714
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
0.82mA
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
160Ohm
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Composition :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Type :
Wirewound
Max Operating Temperature :
105°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Width :
7.9756mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shielding :
Unshielded
Inductance :
100μH
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
820µA
Series :
ELL-8UV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.9756mm