ELL-6UH470M
Mfr.Part #
ELL-6UH470M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47UH 900MA 160MOHM SMD
Fixed Inductors
Published :
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Width :
5.9944mm
Package / Case :
Nonstandard
Length :
6.9mm
Depth :
6.5mm
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
H
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
160mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
RMS Current (Irms) :
900mA
DC Current :
900mA
Type :
Wirewound
Military Standard :
Not
Current Rating (Amps) :
900mA
Current :
1.3A
Max DC Current :
900mA
Height :
5mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
100kHz
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series Resistance :
160mOhm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Inductance Tolerance :
20%
Current Rating :
900mA
Inductance :
47μH