ELL-6SH8R2M
Mfr.Part #
ELL-6SH8R2M
Description
FIXED IND 8.2UH 1.4A 61 MOHM SMD
Wirewound
Rated Current-Max :
1.4A
Inductance :
8.2μH
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Series :
H
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20 % TOLERANCE
DC Resistance (DCR) :
61mOhm
Published :
Operating Temperature (Max) :
105°C
Shielding :
Shielded
2
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
1.4A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±20%
ONE SURFACE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm