ELL-6SH330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELL-6SH330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 700MA 180MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Type :
Wirewound
Published :
Operating Temperature (Max) :
105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Series :
H
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance :
33μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Size / Dimension :
0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
180mOhm
Core Material :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
700mA
Rated Current-Max :
0.7A
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20 % TOLERANCE
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C