ELL-6RH470M
Mfr.Part #
ELL-6RH470M
Description
FIXED IND 47UH 500MA 480MOHM SMD
Max DC Current :
500mA
Current :
230mA
SMD/SMT
Resistance :
480mOhm
Current Rating :
500mA
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Depth :
6.5mm
Lead Free :
Lead Free
RECTANGULAR
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature (Max) :
105°C
Inductance :
47μH
Terminal Finish :
Tin (Sn)
RMS Current (Irms) :
500mA
DC Resistance (DCR) :
480mOhm
Test Frequency :
100kHz
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
Series Resistance :
480mOhm
DC Current :
500mA
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm