ELL-6RH390M
Mfr.Part #
ELL-6RH390M
Description
FIXED IND 39UH 550MA 410MOHM SMD
Stock
303
In Stock :
303
DC Current :
550mA
Published :
2011
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
2424
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature (Max) :
105°C
HTS Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature (Min) :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
410mOhm
Inductance :
39μH
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Height :
2.8mm
Current Rating :
550mA
Tolerance :
±20%
Series Resistance :
410mOhm
Resistance :
410mOhm
Test Frequency :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max DC Current :
550mA
Inductance Tolerance :
20%
Depth :
6.5mm
Size / Dimension :
0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm