ELL-6PV2R4N
Mfr.Part #
ELL-6PV2R4N
Description
FIXED IND 2.4UH 2.15A 27MOHM SMD
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
105°C
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
V
Material - Core :
Ferrite
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
27mOhm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Current Rating :
2.15A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±30%
HTS Code :
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
2.4μH