ELL-6PM7R5N
Mfr.Part #
ELL-6PM7R5N
Description
FIXED IND 7.5UH 1.3A 70 MOHM SMD
Stock
431
In Stock :
431
Fixed Inductors
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Series :
M
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
HTS Code :
Inductance :
7.5μH
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
2005
Current Rating :
1.3A