ELL-6GM470M
Mfr.Part #
ELL-6GM470M
Description
FIXED IND 47UH 420MA 620MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Current Rating :
420mA
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
DC Resistance (DCR) :
620mOhm
Inductance :
47μH
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
620mOhm
Shielding :
Shielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
6.5mm
DC Current :
420mA
Type :
Wirewound
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Series :
M
Height :
1.5748mm
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm