ELL-6GM2R7N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELL-6GM2R7N
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7UH 1.7A 41 MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Shielding :
Shielded
Current Rating :
1.7A
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
2.7μH
Series :
M
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
41mOhm