ELL-5PM3R9N
Mfr.Part #
ELL-5PM3R9N
Description
FIXED IND 3.9UH 1.6A 47 MOHM SMD
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Series :
M
Tolerance :
±30%
Type :
Wirewound
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
HTS Code :
Current Rating :
1.6A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Shielding :
Shielded
Inductance :
3.9μH
Test Frequency :
100kHz