ELL-5GM220M
Mfr.Part #
ELL-5GM220M
Description
FIXED IND 22UH 500MA 380MOHM SMD
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.5A
Inductance :
22μH
Number of Terminations :
2
Series :
M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Inductor Application :
DC-DC Converter
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current Rating :
500mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
380mOhm