ELL-5GM180M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELL-5GM180M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18UH 600MA 270MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
18μH
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
100kHz
Published :
DC Resistance (DCR) :
270mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Shielding :
Shielded
Series :
M
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz