ELL-4GG8R2N
Mfr.Part #
ELL-4GG8R2N
Description
FIXED IND 8.2UH 870MA 220MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Current :
400mA
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Current Rating :
1A
Case/Size Code :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature (Max) :
105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
220mOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Current :
870mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packing Method :
TR, EMBOSSED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Max DC Current :
870mA
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Series :
G
Depth :
4mm
Inductance :
8.2μH
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.4mm
EAR99
Core Material :
Ferrite
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE