ELL-3GM8R2N
Mfr.Part #
ELL-3GM8R2N
Description
FIXED IND 8.2UH 620MA 310MOHM SM
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.62A
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
8.2μH
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
310mOhm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Series :
M
Published :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±30%
1 (Unlimited)
Inductor Application :
DC-DC Converter
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Current Rating :
620mA