ELL-3GM6R8N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELL-3GM6R8N
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 650MA 280MOHM SM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Shielding :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±30%
Inductance :
6.8μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
650mA
Rated Current-Max :
0.65A
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Series :
M
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
DC-DC Converter
DC Resistance (DCR) :
280mOhm