ELJ-SA121KF
Mfr.Part #
ELJ-SA121KF
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
FIXED IND 120UH 5MA 8 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Inductance :
120μH
Series :
SA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current Rating (Amps) :
5mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
40 @ 1.5MHz