ELJ-RG22NJF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELJ-RG22NJF
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22NH 120MA 3.5 OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
22nH
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
3.5Ohm Max
Series :
RG
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Height :
304.8μm
Height Seated (Max) :
0.012 0.31mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq :
3 @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
4.6GHz
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Current Rating :
120mA