ELJ-RF3N3DF
Mfr.Part #
ELJ-RF3N3DF
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 3.3NH 400MA 120MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.3nH
Type :
Multilayer
Surface Mount :
yes
Material - Core :
Non-Magnetic
Inductance :
3.3nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating (Amps) :
400mA
Published :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
Series :
RF
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Rated Current-Max :
0.4A
Test Frequency :
100MHz