ELJ-NK4N7ZF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELJ-NK4N7ZF
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7NH 850MA 70MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Rated Current-Max :
0.85A
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.2nH
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
250MHz
Construction :
Chip
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
No
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Type :
Wirewound
Current Rating :
850mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
4.7nH
Special Feature :
TOLERENCE IS MEASURED AT +/-0.2NH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Material - Core :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm