ELG-240-C1750A
Mfr.Part #
ELG-240-C1750A
Description
LED DRVR CC AC/DC 69-137V 1.75A
Product Category :
Topology :
AC DC Converter
Efficiency :
93%
Voltage - Output :
69V~137V
Feature :
OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Termination Style :
Wire Leads
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Isolation :
3750kV
Power (Watts) :
240W
Current - Output (Max) :
1.75A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
IP65
Series :
ELG-240-C (240W)
Operating Temperature :
-40°C~85°C