ELG-240-24A
Mfr.Part #
ELG-240-24A
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24V 10A
Stock
82
In Stock :
82
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ELG-240 (240W)
Ratings :
IP65
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Power (Watts) :
240W
Dimming :
PWM
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Isolation :
3750kV
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm
Current - Output (Max) :
10A
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency :
92%
Voltage - Input (Max) :
305VAC