ELG-200-24B
Mfr.Part #
ELG-200-24B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24V 8.4A
Stock
57
In Stock :
57
Product Category :
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Constant Current, Voltage
Series :
ELG-200 (200W)
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
92%
Voltage - Isolation :
3750kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Power (Watts) :
202W
Dimming :
Analog, PWM
Ratings :
IP67
Current - Output (Max) :
8.4A
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Input (Max) :
305VAC