ELG-150U-48
Mfr.Part #
ELG-150U-48
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC
Product Category :
Type :
Constant Current, Voltage
Operating Temperature :
-40°C~85°C With Derating
Current - Output (Max) :
3.13A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
90%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Series :
ELG-150U (150W)
Voltage - Output :
48V
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
3.75kV