ELG-150-C700A
Mfr.Part #
ELG-150-C700A
Description
LED DRVR CC AC/DC 107-214V 700MA
Stock
7
In Stock :
7
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Power (Watts) :
150W
Efficiency :
92%
Voltage - Isolation :
3750kV
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Current - Output (Max) :
700mA
Voltage - Output :
107V~214V
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Feature :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ratings :
IP65
Series :
ELG-150-C (150W)