ELG-100U-36A
Mfr.Part #
ELG-100U-36A
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC
Stock
11
In Stock :
11
Product Category :
Series :
ELG-100U (100W)
Approval Agency :
cURus, FCC
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
NEMA 410
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Isolation :
3.75kV
Current - Output (Max) :
2.66A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
89%
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Size / Dimension :
6.89Lx2.48W x 1.40 H 175.0mmx63.0mmx35.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power (Watts) :
96W
Voltage - Output :
36V