ELC-6GN4R7N
Mfr.Part #
ELC-6GN4R7N
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 1.65A 94MOHM SMD
Series :
N
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Tolerance :
±30%
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Shielding :
yes
Inductance :
4.7μH
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
TR
Max DC Current :
1.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating :
1.65A
Published :
DC Resistance (DCR) :
94mOhm