ELC-3FN150M
Mfr.Part #
ELC-3FN150M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 370MA 1 OHM SMD
2
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Series :
N
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
15μH
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
3.5mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Height :
1.2mm
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
370mA
Published :
DC Resistance (DCR) :
1Ohm
Current Rating :
370mA