ELBG250ELL842AMN3S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELBG250ELL842AMN3S
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 8400UF 25V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Termination :
Radial
Applications :
Automotive
Polarization :
Polar
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Series :
LBG
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
0% +30%
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
8400μF
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Life (Hours) :
5000 hours
Factory Lead Time :
16 Weeks
LBG 8400μF Capacitor 0% +30% Bulk Through Hole -55°C~105°C Polar Radial, Can