EL8100IS-T13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EL8100IS-T13
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Gain Bandwidth Product :
100MHz
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Input Offset :
800μV
Number of Circuits :
1
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
3V~5V ±1.5V~2.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Output / Channel :
65mA
Current - Input Bias :
1.5μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Amplifier Type :
Voltage Feedback
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Slew Rate :
200V/µs
Base Part Number :
EL8100
-3db Bandwidth :
200MHz
Current - Supply :
2mA
Output Type :
Rail-to-Rail
Datasheets
EL8100IS-T13
Introducing Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Intersil (Renesas Electronics Corporation) EL8100IS-T13 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:EL8100, EL8100IS-T13 pinout, EL8100IS-T13 datasheet PDF, EL8100IS-T13 amp .Beyond Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Intersil (Renesas Electronics Corporation) EL8100IS-T13 ,we also offer OP07CDR, TS321CX5 RFG, NE5532ADR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.