EL5101IW-T7A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EL5101IW-T7A
Manufacturer
Intersil
Package / Case
SOT-23-5
Datasheet
Download
Description
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-5
Manufacturer :
Intersil
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Mount :
Surface Mount
Published :
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Form :
Gull wing
Nominal Supply Current :
9.5mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Pin Count :
6
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Grade :
Industrial
Current - Input Bias :
2µA
-3db Bandwidth :
200MHz
Package / Case :
SOT-23-5
Slew Rate :
2200 V/μs
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Input Offset Voltage (Vos) :
1mV
Number of Pins :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Output Current per Channel :
100mA
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Supply Current :
2.5mA
Number of Channels :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Consumer IC Type :
Video Amplifier
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6V
Bandwidth :
200000 kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Free :
Contains Lead
Length :
2.9mm
Terminal Pitch :
0.95mm