EG-2121CA 280.0000M-PHPAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EG-2121CA 280.0000M-PHPAB
Manufacturer
Epson
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 280.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Series :
EG-2121CA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency :
280MHz
Type :
SO (SAW)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
80mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
20mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Operating Temperature :
0°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V