EG-2121CA 187.5000M-PHPAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EG-2121CA 187.5000M-PHPAB
Manufacturer
Epson
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 187.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
20mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
80mA
Type :
SO (SAW)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency :
187.5MHz