EG-2121CA 166.6286M-PHPAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EG-2121CA 166.6286M-PHPAB
Manufacturer
Epson
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 166.6286MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±100ppm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
SO (SAW)
Frequency :
166.6286MHz
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
80mA