EG-2102CA 500.0000M-PHPAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EG-2102CA 500.0000M-PHPAB
Manufacturer
Epson
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 500.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
32mA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±100ppm
Type :
SO (SAW)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm