EG-2102CA 350.0000M-PHPAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EG-2102CA 350.0000M-PHPAB
Manufacturer
Epson
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SO 350.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
EG-2102CA
Frequency :
350MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
SO (SAW)
Current - Supply (Disable) (Max) :
32mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±100ppm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
0°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
100mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm