EFO-MN4004A4
- Mfr.Part #
- EFO-MN4004A4
- Manufacturer
- Panasonic
- Package / Case
- Radial, Box - 2 Lead, 5.00mm Pitch
- Datasheet
- Download
- Description
- CERAMIC RES 4.0000MHZ T/H
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Resonators
- Packaging :
- Bulk
- Size / Dimension :
- 0.335Lx0.158W 8.50mmx4.00mm
- Mount :
- Through Hole
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Series :
- EFO-MN
- Operating Frequency :
- 4MHz
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -20°C~80°C
- Reach Compliance Code :
- Unknown
- Frequency Stability :
- ±0.3%
- Physical Dimension :
- L8.5XB4XH5 (mm)
- Height :
- 0.197 5.00mm
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Package / Case :
- Type :
- Ceramic
- Frequency :
- 4MHz
- Number of Pins :
- 2
- Published :
- 2005
- Frequency Tolerance :
- ±0.5%